Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Zapalenie Ucha :(  (Przeczytany 5535 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Miss Lukusia

  • Gość
Zapalenie Ucha :(
« : 2005-02-15, 15:55 »
Shrek ma zapalenie ucha!
Niedawno wróciliśmy z mamą od weta. Zapłaciliśmy 40 zł, bo pani czyściła uszy. A fuuj, jaki brud.  :sciana:  Miał ropę... Jutro też idziemy.  
To jest dla mnie ważne. Pierwszy raz Shrek ma taką chorobę... Właściwie to jego pierwsza choroba.  :cry:  Proszę o rozwiązanie... Chcę się tej choroby jak najszybciej pozbyć!!!  :cry:  :cry:  :cry:  :(  :(  :(
Proszę o rady.
Zapisane

olc!a

  • Gość
Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedź #1 : 2005-02-15, 15:57 »
rozwiązania żadnego nie ma, prawdopodobnie dostałaś u weta jakąś maść, płyn czy cokolwiek innego i musisz to stosować... a na przyszłość myj mu uszy regularnie
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedź #2 : 2005-02-15, 15:59 »
Najlepiej iść do weta jak już uczyniłaś. On przepisze odpowiednie leki. Nie należy często myć uszek gdy są zdrowe to tylko pogarsza sprawę. Jak narazie dostosuj sie do rad weta.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedz #2 : 2005-02-15, 15:59 »

olc!a

  • Gość
Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedź #3 : 2005-02-15, 16:01 »
Cytuj

Nie należy często myć uszek gdy są zdrowe to tylko pogarsza sprawę

pierwsze słyszę
są psy, które mają tendencję do chorób uszu, poza tym mają uszy obwisłe i po prostu TRZEBA im je myć. nie mówię, że codziennie, ale regularnie na pewno
Zapisane

mafinia

  • Gość
Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedź #4 : 2005-02-15, 16:03 »
moja donmka w wakacje miala stan zapalny wet przepisal zawiesine dicortineff-vet
zapalenie szybko przeszlo
Zapisane

Nanami

  • Gość
Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedź #5 : 2005-02-15, 16:04 »
Trzeba po prostu zachowac umiar, bo wiadomo ze codziennie czyszczone uszy beda miały tendencje do podwyzszonego wydzielanie woskowiny usznej i w efekcie bedzie coraz wiecej produkowac i wiecej i takie błedne koło sie tworzy. Raz w tygodniu w zupełnosci wystarczy u psów z obwisłymi uszami, a ze stojącymi to nawet raz na dwa tygodnie.
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedź #6 : 2005-02-15, 16:07 »
olc!a tak jest w przypadku np. mojej suni. Agnes miała zapalenie ucha zostało wyleczone i wet odradził mycia uszek regularnie (co robiłam dotychczas) i odkąd nie czyszczę jej uszu jest ok i jeszcze żadnej choroby nie było. A zapalenie ucha miała 4 razy.
Co innego pies taki jak Shreka co innego np. basset.
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedź #7 : 2005-02-15, 16:28 »
Biedna psuńka mam nadzieje że mu sie poprawi.
Zapisane

Miss Lukusia

  • Gość
Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedź #8 : 2005-02-15, 17:49 »
Hm to się zaczęło 2 dni temu, a Shrek się ciągle drapał. :roll: No, wkońcu zajżaliśmy do tego ucha... A ono całe zakrwawione! Boże omal nie zemdlałam! Uff, jutro do weta... Uszu zbyt często nie myjemy, od czasu do czasu zaglądamy... Ba, raz na rok albo na pół ;) Dzięki Mojo...  I reszcie za okazy współczucia. Też mam nadzieję, że Shrek będzie całkowicie zdrów...  Gdybym miała zdjęcia dwóch uszu to bym wstawiła... :cry:  Hm Olc!a jakiś płyn dała... I zastrzyk w pupę... Właściwie 2... A ja mu pupcię trzymałam, bo by spadł... I kaganiec.... Buu! Hm a jak to zdrowe ucho czysciła, to najpierw powarczał, a potem schował łepek do mamy... Jakby go usypiała! No, Shrek, ty mój "odważny" piesku :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedz #8 : 2005-02-15, 17:49 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedź #9 : 2005-02-15, 17:56 »
Cytuj

Ba, raz na rok albo na pół


no to sie nie dziw.. :|
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedź #10 : 2005-02-15, 18:03 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-08-24, 01:32 autor ssgosiass »
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedź #11 : 2005-02-15, 18:06 »
I jak długo ssgosiass musisz jeszcze swojej suni czyścić tak często uczy i ile kosztuje ten ORIDERMYL  ?
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedź #12 : 2005-02-15, 18:09 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-08-24, 01:32 autor ssgosiass »
Zapisane

Miss Lukusia

  • Gość
Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedź #13 : 2005-02-15, 18:38 »
Vio, mój pies ma półtora roku. Zależy, kiedy ma brudne. Oczywiście, tak z środka, ale nie głęboko, bo coś się może stać... Brr!
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedź #14 : 2005-02-15, 19:16 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-08-24, 01:31 autor ssgosiass »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedz #14 : 2005-02-15, 19:16 »

Elfi

  • Gość
Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedź #15 : 2005-02-15, 19:20 »
Cytuj

Nie należy często myć uszek gdy są zdrowe to tylko pogarsza sprawę


pierwsze słyszę
są psy, które mają tendencję do chorób uszu, poza tym mają uszy obwisłe i po prostu TRZEBA im je myć. nie mówię, że codziennie, ale regularnie na pewno


Dokładnie, jezeli uszy sa zdrowe nie nalezy ich często czyscić (w żadnym wypadku myć!!). Ja swojemu czyszce co 2-3 tygodnie i jest ok!! Co miesiac wyrywam równiez martwe wlosy z wnetrza ucha (czego mój pies nie znosi!!), ale musze to robic, bo nie dośc, że ma "klapciate" uszka to jeszce zarosniete!!
Poki co stosuj regularnie leki, które wet zal;ecił.
Zapisane

Amstaffka

  • Gość
Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedź #16 : 2005-02-17, 15:10 »
Mój Bronx tez ostatnio miał zapalenie ucha,po tygodniu leczenia przeszło.Nie bój się czyścić uszu psa,nic mu nie zrobisz.Jak masz wątpliwości to poproś weta niech ci pokaże jak jest zbudowane psie ucho i wszystko wyjaśni.napewno nie zrobisz mu krzywdy,no chyba że wsadzisz tam cały patyczek ;)
Zapisane

Styka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1735
  • Chester -devil or dog? =P
Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedź #17 : 2005-02-17, 15:21 »
Cytuj

są psy, które mają tendencję do chorób uszu, poza tym mają uszy obwisłe i po prostu TRZEBA im je myć. nie mówię, że codziennie, ale regularnie na pewno

no właśnie np. BEAGLE... ja Chesterowi czyszcze uszy od razu jak zauważe jakiś brudzik... mamy kropelki i jak coś to przystępujemy do akcji... nie jest to łatwe zadanie, no ale trzeba :) Czyścimy je przynajmniej raz na miesiąc...

Miss Lukusia

  • Gość
Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedź #18 : 2005-02-17, 18:38 »
Gosia, wet się tym zajmuje.
Ano, nowe info :!!!:
Mamy przez 5 dni myć płynem Shrekowi uszy, a jak to nie wypali to narkoza i płukanie ;( Pierwsza choroba może być ostatnią...
A i jak dziś siedzieliśmy z mamą na ławeczce u weta to bł wielki Rottwailer, który nie mógł iść. To chyba była suka, bo szybko zajżałam do komputera, gdzie były dane. Jakaś Norka czy jakoś tak.
No i jakiś chyba Spaniel Tybetański. Eee... Miał to na szyi co chyba "broni" głowę od łapek, bo pies często się drapie... Jeszcze trochę i Shrek to będzie nosił   :roll:
Zapisane

Jamniczka

  • Gość
Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedź #19 : 2005-02-18, 10:22 »
Sorki ale nie rozumiem... czemu Twój Shrek bedzie musiał nosić bronkę?
Przecież to ucho i sam sobie tego nie uszkadza! Bronkę zakłada się tylko wtedy gdy pies np. rozgryza sobie ranę  :grr: chyba Twój pies tego nie robi....???
A jak się zachowuje Shrek?
Zapisane

olc!a

  • Gość
Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedź #20 : 2005-02-18, 13:36 »
Lukusiu po chorobie myj mu uszy raz na tydzień, bo inaczej Shrek co chwila będzie chorował :|
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedz #20 : 2005-02-18, 13:36 »

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedź #21 : 2005-02-18, 13:44 »
Cytuj

Mamy przez 5 dni myć płynem Shrekowi uszy, a jak to nie wypali to narkoza i płukanie ;( Pierwsza choroba może być ostatnią...


Narkoza nie oznacza śmierci psa...  :?

Nie wiem po jakiego grzyba wogóle narkoza? Przecież jeśli to zapalenia zastrzyki i maści w zupełności wystarcza... rozumię- moja kumpelka ma sunie 10 letnią która jak zostanie rozdrażniona (czyt. czyszczenie uszek) to gryzie na oslep... nawet kagańca nie da sobie nałożyć i wtedy stosuje się narkoze- wet czyści uszy póxniej zastrzyk i jakąś maść przepisuje. A nie sądzę aby Shrek był aż tak okropny... no więc nie rozumie?? :?
Zapisane

Miss Lukusia

  • Gość
Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedź #22 : 2005-02-18, 15:24 »
Cytat: Jamniczka
Sorki ale nie rozumiem... czemu Twój Shrek bedzie musiał nosić bronkę?
Przecież to ucho i sam sobie tego nie uszkadza! Bronkę zakłada się tylko wtedy gdy pies np. rozgryza sobie ranę  :grr: chyba Twój pies tego nie robi....???
A jak się zachowuje Shrek?

Bronkę? Ach, więc jak Shrek sobie rozdrapowuje ranę, że mocno, ale to ocno leci krew, to nie trzeba bronki? Och, nie wiedziałam.
Shrek zachowuje sie totalnie IDIOTYCZNIE. Kiedy idziemy do weta, to taki odważny, jakby był pępkiem świata! A u weta taki chudy, mały...  :roll:

A, spoko, goldenk@.  :jupi:  Mi po prostu chodziło o to w innym sensie. :lol: Nawet nie wiem jakim  :co-jest:
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedź #23 : 2005-02-18, 16:16 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-08-24, 01:31 autor ssgosiass »
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedź #24 : 2005-02-18, 17:21 »
A moje tam lubia chodzić do weta ;) Zawsze odstają smakołyki od niego więc problemu nie ma :P Goldenka łatweo przekupić :P
Zapisane

olc!a

  • Gość
Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedź #25 : 2005-02-18, 17:28 »
Cytuj

Shrek zachowuje sie totalnie IDIOTYCZNIE. Kiedy idziemy do weta, to taki odważny, jakby był pępkiem świata! A u weta taki chudy, mały...

To normalne ;) Pewnie kojarzy weta z nieprzyjemnościami, dlatego tak reaguje ;)
Bela u weta też się trochę 'kuli', ale nie ma paniki, a Ares raczej kiepsko takie wizyty znosi, ale tuż po wyjściu z lecznicy wraca mu dobry humor ;)
Zapisane

Miss Lukusia

  • Gość
Zapalenie Ucha :(
« Odpowiedź #26 : 2005-02-18, 18:50 »
A jak wet mu taką "lampką" w uchu... To jakby mu wyrywał... O, rany...  :P
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 31 zapytaniami.